کامبیز صادقی

فعال اقتصادی، کارشناس حوزه پولی، بانکی و سرمایه گذاری

کامبیز صادقی

فعال اقتصادی، کارشناس حوزه پولی، بانکی و سرمایه گذاری

کامبیز صادقی

تامین منابع مالی یعنی، مدیریت، ایجاد و مطالعه دربارة منابع مالی، امور بانکی، اعتبار، سرمایه گذاری، دارایی ها و بدهی ها که همگی، سیستم های مالی را تشکیل می دهند. به عبارتی دیگر تامین منابع مالی، به معنای تحقیق و مطالعة این ابزارهای مالی است.

۵ مطلب در تیر ۱۴۰۲ ثبت شده است

۲۵تیر

مصوبات هشتاد و پنجمین جلسه شورای عالی اشتغال مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ طی نامه شماره ۶۹۱۸۳ در تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر شورای عالی اشتغال ابلاغ شد.

 

دریافت متن کاملdownlod

 

کامبیز صادقی
۲۵تیر
تأسیس‌ صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای صرفاً با اخذ اجازه‌‌نامه تأسیس از بانک مرکزی مجاز خواهد بود و انتخاب اعضای هیأت‌مدیره و مدیرعامل صندوق و تمدید دوره مسئولیت آنها موکول به تایید بانک مرکزی است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، به اطلاع عموم می رساند، در راستای ساماندهی صندوق‌های قرض‌الحسنه، دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت، نظارت و انحلال صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای در جلسه مورخ 19 مهر 1401 شورای پول و اعتبار به تصویب رسید و جایگزین دستورالعمل اجرایی ناظر بر صندوق‌های قرض‌الحسنه مصوب مورخ 20 مرداد ماه سال 1388 آن شورا شد. متعاقب تصویب و ابلاغ دستورالعمل جدید اجرایی ناظر بر صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای، اساسنامه نمونه اینگونه صندوق‌ها نیز توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصویب و جهت اجرا ابلاغ شد. شایان ذکر است؛ دستورالعمل اجرایی ناظر بر صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای و اساسنامه نمونه صندوق‌های یادشده در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir (زبانه نظارت بانکی - قسمت مقررات ناظر بر تأسیس) در دسترس عموم قرار دارد.

کامبیز صادقی
۲۴تیر
بانک مرکزی «دستورالعمل وجوه اداره شده (ریالی)» را با رویکرد همگرایی موضوعات مرتبط با وجوه اداره شده پس از تصویب در جلسه مورخ شورای پول و اعتبار 30‏‏‏‏‏/3‏‏‏‏‏/1402 به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، خدمات مربوط به «وجوه اداره شده» همواره بخش قابل توجهی از خدمات بانکی شبکه بانکی کشور را به خود اختصاص داده است. تاکنون ضوابط مربوط به وجوه اداره‌شده در قالب غیرقرض‌الحسنه، با عنوان «مقررات مربوط به وجوه اداره شده» مصوب جلسه مورخ 14‏‏‏‏‏‏/2‏‏‏‏‏‏/1355 شورای پول و اعتبار ابلاغی طی بخشنامه‌ شماره نب‌‏‏‏‏‏‏/300 مورخ 30‏‏‏‏‏‏/2‏‏‏‏‏‏/1355 و در قالب قرض‌الحسنه، تحت عنوان «شـرایط و ضـوابط افتتـاح حـساب قرض‌الحسنه ویژه» مصوب جلسه مـورخ 3‏‏‏‏‏‏/6‏‏‏‏‏‏/1369 شـورای پـول و اعتبـار ابلاغی طی بخشنامه شماره نب‌‏‏‏‏‏‏/2231 مورخ 14‏‏‏‏‏‏/6‏‏‏‏‏‏/1369 و اصلاحیه‌های بعدی آن، ملاک عمل بوده است.
 
کامبیز صادقی
۱۰تیر
بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک مسکن، افزایش سقف‌تسهیلات ساخت و خرید واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و سقف تسهیلات جعاله تعمیر مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد در این بخشنامه تاکید شده است، به منظور مساعدت با متقاضیان لازم است امکان بازپرداخت اقساط تسهیلات مزبور به روش پلکانی حسب درخواست متقاضی فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این بخشنامه آمده است، در یکهزار و سیصد و شصت و یکمین جلسه 30 خرداد ماه سالجاری شورای پول و اعتبار مطرح و مقرر شد:

الف: به منظور افزایش پوشش هزینه‌های خرید مسکن، سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به شرح جدول زیر افزایش یابد.

 

1

ب: سقف تسهیلات جعاله مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، متناسب با تغییرات هزینه‌های ساخت طی سال‌های 1400 و 1401 تا مبلغ 1600 میلیون ریال افزایش یابد.

ضمناً، به منظور مساعدت با متقاضیان لازم است امکان بازپرداخت اقساط تسهیلات مزبور به روش پلکانی حسب درخواست متقاضی فراهم شود. براین اساس، مراتب به نحو مقتضی به واحدهای اجرائی ذی‌ربط ابلاغ شود.‏‏‏‏
کامبیز صادقی
۰۴تیر
کامبیز صادقی